Podglądaj na żywo jak się buduje stolica
Kilka inwestycji w Warszawie posiada zainstalowane na stałe kamery internetowe, które przekazują obraz z placu budowy 24 godziny na dobę. Na żywo można śledzić między innymi budowę Stadionu Narodowego, nowego stadionu Legii i Centrum Nauki Kopernik.

Obraz z kamery internetowej na budowie Stadionu Narodowego aktualizowany jest co minutę. Na razie prace na przyszłej arenie Euro 2012 skończyli pracownicy firmy Pol-Aqua. Na początku maja najprawdopodobniej rozpocznie tam prace budowlane niemiecko-austriacko-polskie konsorcjum Alpine Bau z Hydrobudową.

Na budowie nowego stadionu Legii zainstalowano najpierw dwie kamery. Ostatnio pojawiła się trzecia. Widać na nich, że budowa stadionu idzie pełna parą.

Podobnie jest z Centrum Nauki Kopernik, które również doczekało się swojej kamery internetowej. Płynny obraz z niej pokazuje jak inwestycja rośnie w górę.

Również budowę 85-metrowych wieżowców Platinum Towers na ul. Grzybowskiej można podglądać w Internecie. Dobrej jakości obraz kamera przekazuje również bardzo płynnie.

Cztery kamery zainstalowane są również na Pałacu Kultury i Nauki. Widok z kamery wschodniej pozwala podglądać rozbiórkę hali Marcpolu, a w przyszłości pewnie i tego co będzie się działo z halą KDT i planowanym na jej miejscu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.


Kamery internetowe w Warszawie
Stadion Narodowy
Stadion Legii
Centrum Nauki Kopernik
Platinum Towers na ul. Grzybowskiej
Pałac Kultury i Nauki
City Center/Złota 44
Wiadukt nad Alejami Jerozolimskimi
Stare Miasto(Źródło: warszawa.gazeta.pl/msz/2009-04-23)

powrót

 

Imieniny:

dziś: Jakuba Justyna
jutro: Erazma Marianny

Wyszukaj w serwisie