Informator Kulturalny
Miłośnicy kultury, sztuki i ludzie szukający dobrej rozrywki, mogą w stolicy ciekawie spędzić czas. W Warszawie zgromadzone są wspaniałe kolekcje polskiej i obcej sztuki dawnej - można je oglądać w Muzeum Narodowym, w Zamku Królewskim, w Wilanowie, w Pałacu na Wodzie w Łazienkach, sztukę współczesną prezentują galerie - Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim.

Renomę Warszawy jako centrum turystyki kulturalnej tworzą też liczne placówki muzyczne i teatralne z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, Operą Kameralną, Filharmonią Narodową i Teatrem Narodowym na czele, a także teatry muzyczne Roma i Buffo oraz atrakcyjny, ze względu na swój niespotykany charakter Teatr Żydowski.

W Warszawie odbywają się także znane na całym świecie imprezy i festiwale, warto zwrócić uwagę na sezonowe atrakcje - Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki, Festiwal Mozartowski, Festiwal Muzyki Dawnej, Międzynarodowe Spotkania Teatralne oraz Międzynarodowe Biennale Plakatu.

Gości zapraszają również liczne kluby nocne, dyskoteki i salony gier.

Ukazujący się co miesiąc Informator Kulturalny Stolicy zawierający program i charakterystykę imprez kulturalnych odbywających się w Warszawie można nabyć w punktach sprzedaży prasy. Ponadto codzienna prasa publikuje repertuar kin, teatrów i terminarz wystaw w muzeach i galeriach.

Warszawski Informator Kulturalny - sprawdż co nowego    
 

Imieniny:

dziś: Jakuba Justyna
jutro: Erazma Marianny

Wyszukaj w serwisie