Gdzie odebrać paszport
Gdzie możemy odebrać nowe paszporty

Koniec jeżdżenia na Kruczą po paszporty - od 1 stycznia odbierzemy je tam, gdzie złożyliśmy wniosek.
To znaczne ułatwienie, bo do tej pory uzyskanie tego dokumentu wiązało się z uciążliwościami. Chociaż w kilku dzielnicowych urzędach działają punkty paszportowe, po odbiór paszportu trzeba było zawsze jechać na ul. Kruczą. I koniec ze staniem w kolejkach. Teraz MSWiA wprowadziło nowe zasady i wszystkie warszawskie placówki paszportowe będą zarówno przyjmować wnioski, jak i wydawać paszporty. Punkty paszportowe poza tym przy Kruczej 5/11 działają też przy ulicach:
* Powstańców Śląskich 70 (ratusz Bemowa),
* Grochowskiej 274 (urząd Pragi-Południe),
* Słowackiego 6/8 (urząd Żoliborza),
* Floriańskiej 10 (Praga-Północ),
* placu Bankowym 3/5,
* placu Starynkiewicza 7/9 (Ochota),
* al. KEN 61 (ratusz Ursynowa).
Pod Warszawą takie punkty uruchomiono właśnie w
* Legionowie (przy ul. Piłsudskiego 65),
* Ożarowie Maz. (ul. Poznańska 129/133)
i
* Wołominie (ul. Prądzyńskiego 1).
Wkrótce będą zaś działać w
* Otwocku (ul. Armii Krajowej 5),
* Piasecznie (ul. Chyliczkowskiej 14)
i
* Pruszkowie (ul. Staszica 1).
(GW Stołeczna - lis/2009-01-08)
Nowy punkt paszportowy na Pradze-Południe

Mieszkańcy Pragi-Południa mogą już składać wnioski paszportowe i odbierać gotowe dokumenty w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Grochowskiej 274. Dotychczas obsługę mieszkańców dzielnicy prowadził referat paszportów przy ul. Floriańskiej. Nowy punkt ma przyspieszyć obsługę i zmniejszyć kolejkę w czasie przedwakacyjnego szczytu.
Oficjalne otwarcie punktu odbyło się już w piątek. Uczestniczyli w nim Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, i Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy. Obaj złożyli pierwsze wnioski o wydanie paszportu. W czasie otwarcia wojewoda podkreślił, że dzięki dobrej współpracy z samorządem Warszawy udało się otworzyć w stolicy cztery terenowe punkty paszportowe. Z ułatwień korzystają też mieszkańcy Bemowa, Żoliborza, Ochoty, Ursusa i Włoch. W przyszłym roku punkty mają być otworzone m.in. w Wołominie i Pruszkowie.
(GW Stołeczna - zaw - 2008-11-02)
Po paszport do urzędu dzielnicy

W urzędzie dzielnicowym na Żoliborzu Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski podpisali porozumienie w sprawie uruchomienia punktów paszportowych na terenie dzielnic.

- Dzięki ustaleniom pomiędzy Wojewodą z Miastem powstanie pięć takich punktów. Dziś otwieramy stanowiska na Żoliborzu. Paszporty wyrabiać można już na Ursynowie, następne punkty otwierane będą na Bemowie, Ochocie i Pradze Południe. – powiedziała podczas uroczystości Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

- Przekazujemy kompetencje urzędu wojewódzkiego do samorządu, czego przykładem jest ta uroczystość. Warszawa to początek. Przygotowujemy analogiczne rozwiązania w innych miastach województwa mazowieckiego. – podkreślił obecny na uroczystości Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski.

Jednocześnie przypomniał, że Rada m. st. Warszawy przyjęła 28 lutego uchwałę, która umożliwi współpracę w jeszcze jednej dziedzinie. – W ślad za tą uchwałą, w najbliższym czasie, rozpocznie pracę nowy punkt Wydziału Obsługi Mieszkańców, załatwiający sprawy cudzoziemców, który będzie się znajdował w metrze na stacji Centrum – poinformował Jacek Kozłowski.

***


Mieszkańcy Żoliborza mogą od poniedziałku, 29 lutego, składać wnioski paszportowe oraz odbierać dokumenty w swoim urzędzie dzielnicowym przy ul. Słowackiego 6/8.

Mieszkańcy Ursynowa mogą składać wnioski w Referacie Paszportów w Urzędzie Dzielnicy przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 61.

Zgodnie z porozumieniem na terenie stolicy uruchomione zostaną także Terenowe Punkty Paszportowe:
- w Urzędzie Dzielnicy Bemowo w Wydziale Obsługi Mieszkańców przy ul. Powstańców Śląskich 70, dla Dzielnicy Bemowo;
- w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe w Wydziale Obsługi Mieszkańców przy ul. Grochowskiej 274, dla Dzielnicy Praga Południe;
- w Urzędzie m.st. Warszawy przy Pl. Starynkiewicza 7/9, dla Dzielnicy Ochota.

Przydatny link:
Informacje paszportowe Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego


2008-02-29, Wydział Prasowy
 

Imieniny:

dziś: Niny Celiny
jutro: Albiny Zdzislawy

Wyszukaj w serwisie